Osteochondróza hrudní páteře

Příznaky osteochondrózy prsu se projevují tak či onak u velkého počtu lidí, protože toto onemocnění je velmi časté. Na rozdíl od přesvědčení, že se problémy s klouby mohou objevit až ve stáří, mohou se příznaky onemocnění objevit u mladých pacientů a ve věku 40 let trpí onemocněním téměř každý. Musíte vědět, kdy se máte starat o svůj stav a poradit se s lékařem, abyste nezmeškali první projevy osteochondrózy, kterou bude možné v rané fázi snáze odstranit.

osteochondróza hrudní páteře

Co potřebujete vědět o osteochondróze hrudní páteře?

Osteochondróza je stav, kdy se disky mezi obratli začínají oddělovat v hrudní oblasti. Z tohoto důvodu se vzdálenost mezi těly obratlů zmenšuje a následuje narušení nervové tkáně, které vede k silné bolesti. Stojí za to vědět, že je to hrudní páteř, u které je nejméně riziko vzniku osteochondrózy, protože je pevně fixována žebry. Pokud se však takové onemocnění přesto vyvine, je do patologického procesu zapojena horní část zad, konkrétně 12 hrudních obratlů. Nejčastěji se příznaky osteochondrózy hrudní páteře objevují ze skutečnosti, že k zánětu dochází v horních obratlích. Úroveň poškození meziobratlových plotének může být zcela odlišná.

Příznaky osteochondrózy prsu

Jaké budou projevy osteochondrózy, závisí na mnoha faktorech. Tyto zahrnují:

 • stádium onemocnění - ať už je v akutním stadiu nebo je v remisi;
 • jak starý je pacient;
 • jak moc je páteř ovlivněna.

Současně však můžeme říci, že onemocnění je charakterizováno hlavními klinickými projevy, podle nichž lékař začíná mít podezření na onemocnění. A to:

 1. Dorsago - bolestivost v oblasti hrudníku.
 2. Poškození nervových zakončení, výskyt parestézií.
 3. Změny srdečního svalu, které zabraňují ústupu bolesti po použití nitroglycerinu.
 4. Překrvení plic a hypoxie.
 5. Syndrom břicha.

Stojí za to podrobněji zvážit příznaky osteochondrózy hrudní oblasti, které umožní včas identifikovat příčiny nepohodlí a zbavit se jich.

Tlak v zádech nebo na hrudi, který brání dýchání

Komprese je cítit jak na hrudi, tak na zádech a samotná patologie neumožňuje člověku zhluboka se nadechnout. Jinak člověk při hlubokém dechu pocítí silnou bolest, která ho přiměje přestat se snažit.

Obtížnost otáčení (naklánění) kufru

Vzhledem k tomu, že se nemoc projevuje silnou bolestí, člověk pociťuje značné nepohodlí z obvyklých pohybů. Je nemožné otočit trup a ohnout se, musíte se otočit celým tělem a člověk má také problémy se zvednutím ruky nahoru.

Opakované pocity necitlivosti těla

Pokud nevíte, jaké příznaky a pocity se vyskytují při osteochondróze hrudníku, měli byste vědět, že onemocnění je často doprovázeno parestézií. Projevují se ve formě necitlivosti oblastí pokožky, brnění, snížené citlivosti a také pocitu, jako by se pokožka „plazila". To je způsobeno kompresí nervových zakončení.

Snížená teplota dolních končetin

V důsledku onemocnění, jako je osteochondróza, se může snížit přívod krve do končetin. To způsobí neustálý pocit chladu v končetinách, který si lékař během vyšetření všimne.

Příčiny výskytu

Dochází k osteochondróze hrudní páteře, jejíž příznaky a léčba jsou popsány na tomto místě, a to z různých důvodů. Stojí za to vědět, kdo je v ohrožení, aby byl obzvláště pozorný k vašemu zdraví.

Dědičná predispozice

Osoba, jejíž rodina měla případy osteochondrózy, pravděpodobně onemocní. Ale přítomnost osteochondrózy u blízkých příbuzných nemusí nutně způsobit takové onemocnění.

Zvedaná závaží

Velká zatížení páteře způsobují zvýšené opotřebení struktur pohybového aparátu. V důsledku toho se zvyšuje riziko poranění páteře a jejích různých onemocnění, včetně osteochondrózy hrudní oblasti.

Neaktivita vedoucí k fyzické nečinnosti

Nedostatek pohybu vede k oslabení svalů a struktur muskuloskeletálního systému, což může vést k osteochondróze. Proto jsou lidé se sedavým životním stylem, sedavou prací, například v kanceláři, náchylnější k této nemoci. Aby se v tomto případě zabránilo osteochondróze, stačí cvičit a nezanedbávat procházky na čerstvém vzduchu.

Zakřivení páteře kvůli špatnému držení těla

Lidé, kteří si nevyvinuli správné držení těla, možná budou muset vědět o příznacích a léčbě osteochondrózy hrudní páteře. To může vést ke skutečnosti, že se páteř začíná ohýbat a dochází k různým zánětům, včetně osteochondrózy.

Trauma

Osoba, která utrpí zranění, může mít různé následky, vše bude záviset na tom, jak vážně byla poraněna struktura páteře. Osteochondróza v budoucnu může vést k:

 • dislokace;
 • zlomeniny;
 • praskliny;
 • poškození měkkých tkání zad v hrudní oblasti;
 • atd . .

Pokud jste zraněni, neváhejte navštívit nemocnici, protože zranění, která nejsou uzdravena včas, mohou mít vážné následky.

Jak léčit hrudní osteochondrózu?

Léčba při diagnostice osteochondrózy hrudní páteře by měla být předepsána zkušeným neurologem. Kompetentní přístup nutně zahrnuje integrovaný přístup k zbavení se nemoci. Musíte být léčeni léky, speciálními cviky a gymnastikou a efektivní bude také návštěva ordinace masážního terapeuta.

Drogy

Pokud se setkáte s projevy osteochondrózy, budou vám předepsány léky na:

 • relaxace napjatých svalů - svalové relaxanci;
 • zmírnění zánětu - nesteroidní protizánětlivé;
 • posílení meziobratlových plotének a zlepšení kvality tkáně chrupavky - chondroprotektory.

Lékař určuje čas přijetí a dávkování individuálně, protože pouze v tomto případě bude účinná léčba osteochondrózy hrudníku doma.

Cvičení

Cvičení začínají ve fázi, kdy ustoupí zánět a akutní bolest. Jsou zaměřeny na protažení svalů zad, zmírnění napětí, posílení svalového korzetu a navrácení struktur do jejich dřívější pohyblivosti. Soubor cvičení zvolí lékař v závislosti na obecném zdravotním stavu, stadiu onemocnění a jeho typu.

Masáž

Masáže jsou jednou z nejúčinnějších metod, jak se zbavit osteochondrózy. Nemohou působit jako nezávislý typ léčby, protože nejsou schopni zmírnit zánět, ale mohou výrazně zlepšit pohodu v kombinaci s léky a cvičením. Chcete-li maximalizovat výsledek, je nejlepší navštívit profesionálního masážního terapeuta. Ví všechno o příznacích a léčbě osteochondrózy hrudníku a bude schopen na základě lékařských předpisů zvolit optimální pohyby a možnosti ovlivnění měkkých tkání, které zlepší váš stav. Masáž zlepšuje průtok krve a lymfy ve tkáních, uvolňuje napnuté svaly a tonizuje svaly, které jsou méně namáhané než ostatní.

Prevence

Abyste nemysleli na to, jaké jsou příznaky nástupu osteochondrózy hrudníku, je nejlepší tomuto stavu zabránit. Následující tipy vám s tím pomohou:

 • dopřejte si spoustu pohybu - ranní jogging, plavání v bazénu, rozcvičky a procházky;
 • pokud je práce spojena s dlouhým pobytem v jedné poloze, narovnejte si záda a uvolněte ramena, nezapomeňte se pravidelně zahřívat;
 • pro sezení si vyberte židli s anatomickým opěradlem;
 • pro spaní je nejlepší zvolit ortopedickou matraci a speciální polštář;
 • nezvedejte hodně těžkých břemen, je lepší nést těžké břemeno po částech než najednou;
 • dělat abs cvičení;
 • upřednostňujte pohodlnou obuv;
 • vyvážte svoji stravu - měla by obsahovat maximum stopových prvků a vitamínů.

To vše pomůže zabránit vzniku osteochondrózy a vy - zachovat dobré zdraví ve stáří. Pokud však již existují první příznaky onemocnění, neztrácejte čas a nepokoušejte se tomu zabránit, okamžitě vyhledejte lékaře.