Artróza příčiny vzniku

Takové onemocnění jako je artróza nejčastěji se vyskytuje u starších lidí. Ale s ohledem na ekologii, životní styl a výživa člověka tato nemoc výrazně mladší a pak už ne do vtipů. Chcete-li vědět, jak předcházet nebo zabránit rozvoji této patologie, je nutné zorientovat se v tom, co ona představuje.

kloubu

Artróza — co to je

Pokud v popisu nemoci uchýlit k jednoduchým výrazem, pak charakterizovat ho lze jako nemoc kloubních chrupavek. To vede k jejich destrukci a narušení funkčnosti a také k modifikace. Docela často, zatímco s výše uvedenými procesy, vzniká zánět a v samotné kloubní tašky. Artróza může postihnout jakýkoli kloub, ale nejčastěji trpí kyčelním a koleno.

Příčiny vzniku artrózy

Artróza, osteoartróza — vše ostatní tituly artrózy. Nemoc, jak již bylo zmíněno, nejčastěji postihuje asi starší část populace. To je způsobeno starý věkem, který vede k narušení fungování tělesných systémů. Ale pokud člověk je stále ještě daleko od šedivých vlasů, a artróza spatřil ho, pak důvody mohou působit následující faktory:

 • poškození, zranění pohybového aparátu. K těm patří pohmožděniny, výrony, praskliny šlachy a jiné druhy poškození;
 • vrozená onemocnění, spojené s zaostalost kloubu. Jinými slovy, ona se nazývá kloubní dysplazie;
 • špatný metabolismus v těle;
 • konzumace velkého množství sycených nápojů, které umýt z kostí důležité stopové prvky;
 • nesprávné štítné žlázy, zvýšený cukr v krvi a další poruchy v endokrinního systému člověka;
 • krvácení do společné tašku.

Příčiny vzniku kloubní artrózy velmi rozsáhlé. Tak, aby se začít včasnou léčbu, je nejlepší poradit se s lékařem, který bude bojovat nejen s příznaky, ale i příčinu vzniku nemoci.

Příznaky artrózy

příznaky artrózy

V první řadě, jako pravidlo, postižené kolenní kloub. Dále je v kyčelním, a pak se nemoc šíří na velké klouby prstů dolní končetiny. Ostatní klouby artróza postihuje jen zřídka. Zjistit, zda přítomnost této patologie, je nutné znát její příznaky. V řadě významných příznaků artrózy se skládá ze čtyř hlavní složky:

 • v počáteční fázi onemocnění, bolesti se objevují v kloubech při intenzivním pohybu nebo zatížení. Nejčastěji jsou vyjádřeny slabě, kvůli tomu artróza je spuštěn. Druhá fáze se vyznačuje bolest pocity, vznikající při menší zatížení na postiženého kloubu. Na třetiny bolest, trápí i v pevné stavu. Jestliže osoba má problémy s kardiovaskulární systém, bolestivý může dojít během změny počasí;
 • v poškozených kloubech čas od času nastane suché a drsné křupavý. Proto je tření mezi intersilesia kloubní povrchy. Na druhé a třetí fázi takové zvuky jsou stále více na kvalitě zvuku. Stojí za zmínku, že normální křupání v kloubech, není v doprovodu hlavy, nemluví o přítomnosti onemocnění a nemá vliv na jeho další výskyt;
 • vznikají svalové křeče, snižuje kloubní štěrbiny, objevují se kostní výrůstky. Z tohoto důvodu se amplituda pohybu postiženého kloubu snižuje;
 • postupné úprava kloubu.

Příznaky artrózy a artritidy v mnoha ohledech má podobné momenty. Proto někteří lidé pletou tyto dva pojmy, nebo je považují za synonyma. Ale myslet tak — chyba. To jsou různé nemoci. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že při artróza bolesti vznikají při jízdě ve dne v noci. Artritidy stejné pocity bolesti, které nejsou závislé na pohybu a objevují se v noci. Oni jsou více ostré a intenzivní.

Druhy artrózy

Druhová rozmanitost onemocnění je rozdělena do dvou kategorií: na etymologii a z povahy toku onemocnění. V každé z nich obsahuje ještě několik druhů, a dále jde o konkrétní dělení, které zahrnuje velký počet druhů.

Podle etymologie

Na základě příčiny vzniku vydávají dvě skupiny kloubní artrózy:

 1. Primární. Převážně se vyskytuje u pacientů, kterým ještě nebylo 40 let. Pokud je to nemoc začíná vyvíjet bez předchozího zranění nebo poškození;
 2. Sekundární. Artróza vzniká z určitých důvodů, mezi něž patří věkové změny v těle, narušení fungování endokrinního systému, zranění, škody a řadu dalších.
bolesti

Podle povahy proudění nemoci

Celkem rozlišujeme tři stádia artrózy. Člověk může mít drobné a non-permanentní bolesti, které nebudou bránit mu normálně fungovat. V takovém případě lékařskou pomoc, může se obrátit během několika let. Jiní lidé mohou setkat s rychle progresivní onemocnění: jen za jeden-dva měsíce, jeden stupeň artrózy přecházet v druhou.

 • první fáze. Bolesti jsou menší, cítil slabě a se projevují až po intenzivní zátěži na kloub. Vzniká v důsledku toho, že na vnitřní straně kloubní tašky se mění synoviální kapalina a obal.
 • druhá fáze. Děje zničení intra-artikulární chrupavky, začínají primární deformace. Také na této fázi vznikají kostní výrůstky. Vše výše doprovázen bolestí i při menší zatížení na postiženou oblast.
 • třetí etapa. Poslední etapa, na níž se již děje nezvratný proces změny kloubu. V této době se snižuje délka šlachy a těžko svalové kontrakce. Nakonec člověk ztrácí výkonnost.

Tak jako důsledky běžící artrózy nevěští nic příjemného, je třeba včas zahájit řízení o léčbě.

Léčba artrózy

Pro toho, aby si program léčby, která přináší výsledky, je nutné obrátit se na zkontroloval odborníka. Prošetří testy, životní styl, bude mít odpovídající diagnózu a předepsat potřebné léky, ale také další způsoby léčby. jejich počet může zahrnuto následující:

 • léčebný tělocvik:
 • fyzioterapie;
 • lázeňská léčba;
 • správné stravování, stejně jako řadu dalších.
Jóga

Poměrně často se používá technologie plynulého vývoje kloubu tím, že nejsou dlouhé a zvládnout zatížení na poškozené oblasti. Při takové terapii kloubu přiváděna do malé bolesti bolesti, která ustupuje již druhý den. Pokud pocity bolesti jsou stále silnější, pak je třeba přehodnotit použité zatížení systému a opravit ji. Ale nepřestávejte vyvíjet úplně! Artróza — nemoc, která získala rozšířený v moderní společnosti. Každý rok lidí, postižených touto nemocí se stává více a více. Souvisí to se zhoršující se životního prostředí, nesprávnou výživou, zvyšující se počet zranění. Ale stejně se vyvíjejí a technologie přispívající k řešení problému s osteoartrózou. Takže hlavní věc není spustit nemoc, produkovat pravidelné diagnostiky, a v případě zjištění artrózy okamžitě obrátit na specializující se na lékaře.

Proč se objeví artróza a artritidou?

Zdravý kloub se skládá z živých buněk. Pouze u živých buněk mají schopnost k regeneraci a k tomu, aby plně zotavit. Proč se objeví artróza a artritidou? Většina kloubů rukou, nohou, čelisti tvoří trvalé působení faktoru, který je schopen poškodit, — rázová zatížení. Právě v souvislosti s tímto onemocnění kloubů, zejména kloubů nohou, patří k nepoddajný chorobám. K odstranění onemocnění, především, je třeba vědět příčinu, protože to, co nemoc se stává chronickou, a opravit ji.

V čem je rozdíl od artrózy artritidy?

Artróza a artritida jsou onemocnění, při kterých postihuje klouby. V čem je rozdíl od artrózy artritidy?

Artróza představuje postupnou odvozené věkovou deformaci kloubů. Nejčastěji rozvoji artrózy dochází v pokročilém věku (od 45-ti let a starší). Artróza je považován za degenerativní onemocnění a je spojena s pomalým destrukce chrupavky uvnitř kloubu.

schéma

Artritida začíná nejčastěji v mladém věku (do 40-ka let). Při artritidě zánět kloubů se může projevit jejich zarudnutí, otok, silnými bolestmi, které jsou při nalezení člověka v klidu. V některých případech je oslavován zvyšující se bolestí v noci. Takový zánět může být způsobeno buď infekcí, nebo závadu a příliš aktivní činnosti imunitního systému, který mylně směřuje své síly proti vlastnímu organismu. Někdy artritida body k celkovému porušení metabolismu. Při artróza trpí právě klouby. Artritida je zánětlivé onemocnění celého organismu, a zánět kloubů představuje pouze "špičku ledovce", která skrývá nějaké jiné procesů, odehrávajících se uvnitř organismu. V klasifikaci artrózy kloubů zahrnuje primární a sekundární artróza. Vzniku primární artrózy se vyskytuje v 40-50% všech případů onemocnění. Nemoc se vyvíjí na již dříve zdravém kloubu, a jeho příčinou může být, například, těžká fyzická práce. Při sekundárním artróza deformace postižených onemocněním kloubu došlo ještě před onemocněním, například, v důsledku toho, přepravování přes své zranění.

Příčiny artrózy kloubů

Výskyt artrózy kloubů mohou přispět k intoxikaci, přenesení infekčních chorob (např. břišní tyfus, syfilis, atd.). Kromě toho, je příčinou rozvoje artrózy kloubů mohou být zranění kloubu (poškození kloubní chrupavky, zlomeniny kloubních konců kostí), značná funkční přetížení kloubu (např. u migrantů, baletních, atd.). Slavná role patří nachlazení (například výskyt artrózy u pracovníků horkých provozů). Rozvoj artrózy může dojít na pozadí revmatické půdy. To se týká lidí, kteří mají chronickou revmatickou horečkou. Někdy onemocnění se vyskytují celé "sestavy", když při artróza vzniká revmatismus, varixy s trombóza, skleróza cév, mrtvice a tak dále Artróza se může projevit jako autoimunitní onemocnění. To znamená, že začíná náhlý útok imunitního systému na buňky zdravé. Ale ve většině případů osteoartrózy působí jako charakteristika revmatoidní artritidy, a představuje průběh destruktivní změny v chrupavce a kosti, které mohou nastat s věkem, v důsledku přirozeného stárnutí.

Příznaky artrózy kloubů

Na základě rozvoje artrózy kloubů spočívá porušení kloubní výživy (epifýzy) konců kostí. V důsledku změny průchodnost nebo poškození cév, jejichž prostřednictvím je zajištěna výživa kosti, vznikají aseptické nekrózu, kterými se zhoršuje porážky v kloubu. Artróza má progresivní charakter. V první řadě bolestivé změny nevztahuje vnitřní (tzv .. synoviální) shell kloubní tašky, pak jimi zajat chrupavky, které jsou pokryty kloubní povrch páření kostí. V důsledku toho dochází k postupnému zničení chrupavky, která s sebou nese skalní výběžek kosti. Místy kostní tkáň rozpustit, místy utěsněno, dochází vzdělání kostních chipouras výrůstky. Ve většině případů je rozvoj artrózy dochází v hip, kolenním a prvním Tarsus-phalangeal kloubů. K příznaky artrózy kloubů patří vznik bolesti. Pro ně je typické pravidelné výskyt, zhoršení po náhlé fyzické námaze, nebo po pobytu v klidovém stavu po dlouhou dobu. Na pozadí přítomnosti bolestivé pocity omezena pohyblivost v kloubu. Artrózu doprovází zánět tkání, které obklopen kloubu, a nervových kmenů. Funkční označení kloubu trpí a kvůli ochranné napětí svalů.

Příznaky artritidy kloubů

kontrola

Artritidy v kloubu objeví bolest, vlastnosti, které se projevují během jízdy. Často v kloubu je omezena pohyblivost, se objeví otok, mění tvar. V některých případech, kůže nad společné zčervená a objeví se horečka. K příznaky infekční artritidy patří vznik zarudnutí, otoky, pocit bolesti při tlak, často se slaví existence společných příznaků infekční onemocnění – vznik zimnice, zvýšení tělesné teploty, výskyt bolesti v celém těle. Artritida může být jednoho kloubu (monoartrit) a mnoha kloubů (artritida). Začátek onemocnění může být ostré, a to může doprovázet vznik silné bolesti v kloubu (akutní artritida), nebo postupně (chronická artritida).

Léčba artrózy kloubů

Pro léčbu artrózy je třeba provádět ambulantní činností, předepsané lékařem, a návštěva lázeňských podmínek. Při léčbě artrózy kloubů je stanoveno označení léků proti bolesti prostředků, hormonální léky (adrenokortikotropní řady), provádění fyzikální terapie (termické procedury, ultrazvuk), provádění léčebné gymnastiky, masáží. V případě poruchy je těžký, pak je potřeba provést chirurgický zákrok (artrodézu, kloubu). Pokud chrupavky získání opotřebované není příliš silná, pak mohou pomoci léky, které obsahují glucosaminsulfat, přirozená substance odvozené z mušle mořských živočichů. Jim ukázalo se, že pozitivní vliv na metabolismus pokožku a zlepšuje pohyblivost kloubů.

Léčba artritidy kloubů

V závislosti na tvaru artritidy je přiřazen léčbu onemocnění. V první řadě, je nutné odstranit základní příčiny (nadměrné fyzické zátěži, špatné stravovací návyky, zneužívání alkoholu). Během léčby artritida lékařem předepsáno příjem antibiotik. Kromě toho, je předepsáno použití nesteroidní protizánětlivé léky, vstup intra-artikulární. Během léčby artritidy kloubů odborníky je také věnována velká pozornost provádění fyzioterapeutických postupů a provádění léčebné gymnastiky, která je potřebná pro to, aby se podporovat pohyblivost kloubů a zachovat svalovou hmotu.